Najčastejšie otázky

Koľko stoja mastencové pece NunnaUuni?

Cena mastencovej peci vždy závisí od jej veľkosti, prevedenia a povrchovej úpravy. Dovoľte nám navrhnúť mastencovú pec pre Váš dom, byt, alebo chatu a spolu s návrhom pripravíme pre Vás cenovú kalkuláciu. Môžete tiež požiadať o zaslanie cenníka cez jeden z našich kontaktých formulárov. Nezabudnite v poli „Mám záujem o:“ zvoliť „zaslanie cenníka“.

Ako rýchlo môžem mať postavenú mastencovú pec?

Náš obchodník NunnaUuni vám povie odhad trvania inštalácie alebo potenciálnych doplnkových služieb, ako aj podmienky inštalácie. Inštalácia základnej pece trvá 1-2 pracovné dni. Viac informácii nájdete v časti Inštalácia pece.

Aká je životnosť mastencových pecí?

Mastenec Mammutti sa skladá z jemnozrnného magnezitu a silne orientovaného mastenca. Dokáže zniesť extrémne vysoké teploty horenia v ohnisku, až viac ako 1000 stupnov Celzia. Na kachľových a krbových peciach je najviac namáhané práve ohnisko. Šamotové ohniská zvyknú po čase popraskať, a kusy šamotu môžu odpadnúť. Samozrejme záleží aj na opatrnosti pri manipulácii (prikladanie, čistenie…). Mastencové ohnisko sa počas používania pomaly zatavuje čím získava ešte väčšiu pevnosť. Investícia do mastencovej pece je investícia na celý život, prípadne aj pre ďalšie generácie.