Vlastnosti pecí NunnaUuni

NunnaUuni

NunnaUuni

Mastencové pece Nunnauuni majú vďaka jedninečnosti používaného mastenca, skúsenostiam a inováciám najlepšie tepelné vlastnosti akumulačných pecí na trhu.

Dlhotrvajúce sálavé teplo

Dlhotrvajúce sálavé teplo

Jedným z dôvodov prečo mastencové pece poskytujú dlhotrvajúce sálavé teplo je že mastenec má výnimočné akumulačné vlastnosti, až o 70% lepšie ako šamot. Po dvoch hodinách kúrenia tak môžete získať veľké množstvo tepelnej energie, ktorú niektoré typy pecí pozvoľna a príjemne sálajú až 48 hodín (​8 – 48 h podľa typu pece).

Ekologické spaľovanie

Ekologické spaľovanie

Vďaka metóde Golden Fire je drevo splynované a horí neustále pri vysokých teplotách, dokonca aj pri teplotách 800 – 1200 stupnov Celzia. To zvyšuje energetickú efektivitu pece a tiež redukuje škodlivé emisie.

Unikátne vlastnosti
mastencových pecí
NunnaUuni

Ohnisko z mastenca

Ohnisko z mastenca

Uhličitan horečnatý prítomný v mastencovom povrchu sa premieňa na periklas (MgO) pri teplotách nad 520°C.
Tento periklas a mastenec sa potom spolu spekajú a vytvoria extrémne tvrdý povrch ohniska. Tento povrch odoláva desaťročiam
používania a umožňuje rýchle skladovanie tepla. NunnaUuni celomastencové ohniská nevyžadujú izolačné ochranné dosky ani liate konštrukcie.

Efektívny výkon

Efektívny výkon

S optimálnym výkonom kachlí je možné ušetriť peniaze za vykurovanie, pretože ak do priestoru izby, ktorá má pri štandardných domoch tepelnú stratu 3 kW, inštalujeme kachle s výkonom 8 kW, izba by bola prekúrená a zvyšné teplo by bolo potrebné odvetrať oknami.

Inovatívny rošt Golden Fire

Inovatívny rošt Golden Fire

Pri spôsobe spaľovania NunnaUuni Golden Fire je splyňovanie dreva riadené a uhľovodíky uvoľňujúce sa z dreva sú úplne spálené. S NunnaUuni si môžete užívať čistý komfort ohňa každý deň. Pripravte sa už teraz na nové emisné normy, ktoré budú platiť už v blízkej budúcnosti.